• "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…

 • … aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)

KERYGMA – katecheza w Sieci

Greckie słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza "głoszenie" Ewangelii...
 • www.kerygma.pl

  Słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza głoszenie Ewangelii, nauczanie, nawoływanie.

  Strona katechetyczna KERYGMA jest próbą włączenia środków informatyki w dzieło głoszenia Ewangelii, zwłaszcza w ramach szkolnej katechezy.

 • Fatima

  W Fatimie w Portugalii, trójce portugalskich dzieci – Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji dos Santos – ukazała się Matka Najświętsza. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku.

 • Litania Loretańska

  Litania znana we Francji od XII w., a w Loreto – XVI w. Zatwierdzona została przez papieża Sykstusa V w 1587. Domek narazetański został przeniesiony do Loreto przez rodzinę De Angelis w 1294 roku.

Aktualne...

św. Krzysztof Magallanes i 24 towarzyszy

św. Krzysztof Magallanes i towarzysze, męczennicy

21 maja – wspomnienie dowolne

Krzysztof Magallanes Jara urodził się w miejscowości San Rafael Totatiche w Meksyku w roku 1869. Podczas wywołanego nienawiścią do chrześcijaństwa prześladowania Kościoła katolickiego razem ze współtowarzyszami wyznał Chrystusa Króla, ponosząc śmierć męczeńską w roku 1927. Dołączyło do innych 24 prezbiterów i wiernych świeckich w różnym wieku, pochodzących z wielu stron Meksyku.

Modlitwy

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty sprawiłeś, że święty Krzysztof, prezbiter, i jego Towarzysze pozostali wierni Chrystusowi Królowi aż do męczeńskiej śmierci, † przez ich wstawiennictwo spraw, abyśmy trwając w wyznawaniu prawdziwej wiary, * zawsze wypełniali przykazania Twojej miłości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

21.05 przypada także wspomnienie św. Jana Nepomucena.

Facebook

Katecheza w Sieci

Kerygma - katecheza w Sieci

Serwis "KERYGMA"
istnieje w Sieci od 11.02.2000.