• "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…

 • … aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)

KERYGMA – katecheza w Sieci

Greckie słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza "głoszenie" Ewangelii...
 • www.kerygma.pl

  Słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza głoszenie Ewangelii, nauczanie, nawoływanie.

  Strona katechetyczna KERYGMA jest próbą włączenia środków informatyki w dzieło głoszenia Ewangelii, zwłaszcza w ramach szkolnej katechezy.

 • Fatima

  W Fatimie w Portugalii, trójce portugalskich dzieci – Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji dos Santos – ukazała się Matka Najświętsza. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku.

 • Litania Loretańska

  Litania znana we Francji od XII w., a w Loreto – XVI w. Zatwierdzona została przez papieża Sykstusa V w 1587. Domek narazetański został przeniesiony do Loreto przez rodzinę De Angelis w 1294 roku.

Aktualne...

św. Izydor

św. Izydor, biskup i doktor Kościoła

Patrona Internetu, internautów, informatyków i programistów.

4 kwietnia – wspomnienie dowolne

Święty Izydor urodził się około 560 roku w Sewilli. Miał 2 braci biskupów i siostrę, przełożoną klasztoru. Po śmierci ojca wychowywany przez swego brata, Leandra, po którym objął arcybiskupstwo w Sewilli. Gorliwy duszpasterz; organizował synody, które skonsolidowały organizację Kościoła w Hiszpanii. Powszechnie przypisuje się mu stworzenie pierwszej na świecie (20 tomowej!) encyklopedii ówczesnej nauki teologicznej i świeckiej "Etymologie" (Etymologiarum libri XX seu Origines). Św. Izydor był bardzo wykształconym człowiekiem i dbał o rozwój edukacji m.in. poprzez zakładanie szkół przy katedrach. Miał duże zasługi w powstaniu i rozwoju hiszpańskiej literatury. Zmarł 4 kwietnia 636 roku. Papież Innocenty XIII ogłosił św. Izydora doktorem Kościoła (1722).

Modlitwa

Boże, wieczna Mądrości, Ty dałeś nam świętego Izydora jako nauczyciela wiary, † wysłuchaj prośby, które zanosimy w dniu jego wspomnienia, * i za jego wstawiennictwem otaczaj swój Kościół opieką. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Facebook

Katecheza w Sieci

Kerygma - katecheza w Sieci

Serwis "KERYGMA"
istnieje w Sieci od 11.02.2000.