• "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał…

 • … aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)

KERYGMA – katecheza w Sieci

Greckie słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza "głoszenie" Ewangelii...
 • www.kerygma.pl

  Słowo "kerygma" w Nowym Testamencie oznacza głoszenie Ewangelii, nauczanie, nawoływanie.

  Strona katechetyczna KERYGMA jest próbą włączenia środków informatyki w dzieło głoszenia Ewangelii, zwłaszcza w ramach szkolnej katechezy.

 • Fatima

  W Fatimie w Portugalii, trójce portugalskich dzieci – Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji dos Santos – ukazała się Matka Najświętsza. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku.

 • Litania Loretańska

  Litania znana we Francji od XII w., a w Loreto – XVI w. Zatwierdzona została przez papieża Sykstusa V w 1587. Domek narazetański został przeniesiony do Loreto przez rodzinę De Angelis w 1294 roku.

Aktualne...

św. Apolinary

św. Apolinary, biskup i męczennik

21 lipca – wspomnienie dowolne

Według tradycji Apolinary żył w II wieku. Był biskupem w portowym mieście Civitas Classis w pobliżu Rawenny; głosił wśród pogan niezgłębione bogactwo Chrystusa. Poniósł śmierć męczeńską 23 lipca. w VI wieku nad jego grobem w Rawenie została wybudowana bazylika.

Modlitwa

Panie, skieruj swoich wiernych na drogę życia wiecznego, którą święty Apolinary, biskup, ukazał swoją nauką i męczeństwem, † a przez jego wstawiennictwo pozwól nam tak trwać w Twoich przykazaniach, * abyśmy razem z nim otrzymali wieniec chwały. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 

21.07 przypada także wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi.

Facebook

Katecheza w Sieci

Kerygma - katecheza w Sieci

Serwis "KERYGMA"
istnieje w Sieci od 11.02.2000.